Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę zwykłą.

• W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
  • We wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, Prezbitera.
  • W czwartek święto Przemienienia Pańskiego i I Czwartek Miesiąca. Modlić się będziemy o dobre powołania kapłańskie i zakonne.
  • W piątek I Piątek Miesiąca. Okazja do spowiedzi od 16:00 do 16:30 w Chojnie, a w Gołańczy od 17:00 do 18:00. Niech to będzie również czas spowiedzi przed naszym parafialnym odpustem. Po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę wspomnienie św. Dominika Prezbitera.
  • W niedzielę obchodzić będziemy św. Wawrzyńca Patrona miasta i parafii.  Zapraszamy na uroczystą Sumę Odpustową na godzinę 12:00, której będzie przewodniczyć Prymas Senior Arcybiskup Henryk Muszyński. Przed mszą św. Ksiądz Prymas uda się na rynek w asyście kapłanów oraz władz Miasta i Gminy Gołańcz, gdzie zostaną złożone kwiaty przy pomniku św. Wawrzyńca. O godzinie 11:30 odbędzie się w kościele koncert smyczkowy, a po mszy św. krótki koncert organowy. Na mszy świętej będzie również obrzęd poświęcenia organów oraz tablicy upamiętniającej ugaszenie pożaru w ubiegłym roku przez strażaków naszej straży i innych jednostek. Na uroczystą sumę zapraszamy poczty sztandarowe strażaków, Bractwa Kurkowego oraz szkół w Gołańczy.  Prosimy, aby w czasie procesji były niesione wszystkie sztandary  i feretrony, zarówno kościelne jak i stowarzyszeń cywilnych. Dziewczynki klas 0, I, II i III proszone są o sypanie kwiatków przed Panem Jezusem. Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą lektorki. Wszystkim, którzy swoją obecnością i aktywnością uświetnią odpust parafialny już teraz składamy podziękowania.
  • W dzień odpustu zapraszam naszych radnych na plebanię na godzinę 16:30.
  • W poprzednią niedzielę zebraliśmy na samochody dla misjonarzy 2.726 zł., a w Chojnie 290 zł.
  • Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy wpłacali ofiary na remont naszego kościoła.
  • Wymienianki będą odczytywane o godzinie 18:00 w sobotę.
  • Dziękujemy mieszkańcom z ul. Margonińskiej za zadbanie o czystość naszego kościoła oraz ofiary na kwiaty. W następną sobotę zapraszamy mieszkańców z ul. ks. Mrotka i pięć rodzin z ul. Orzechowej począwszy od numeru pierwszego.
  • Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od godziny 8:30 do 10:00, a w środę od 16:00 do 17:30.
  • Kolejka sprzątania kościoła w Chojnie: Kemnitz Żaneta i Marcin, Kemnitz Urszula i Marcin, Radke Anna i Jerzy, Radke Paulina i Szymon.