Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą.

• W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
  • W środę Popielec – kończy się czas hucznych wesel i zabaw, i rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Msze św. o godzinach: 7:30, 9:15, 18:00,  w Chojnie o 16:30, a w Czesławicach o 16:00 będą połączone z błogosławieństwem popiołu i pokutnym posypaniem. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post tzn. ilościowy i wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Taca ze Środy Popielcowej jest przeznaczona na diecezjalne hospicja.
  • Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny , czy też urodziny składamy życzenia wielu łask Bożych.
  • W każdy piątek Wielkiego Postu można dostąpić odpustu zupełnego za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i odmówienie modlitwy w intencji Ojca Świętego. Droga Krzyżowa będzie dla dzieci i młodzieży o 17:00, a dla dorosłych po mszy św. wieczornej. Natomiast „Gorzkie Żale” będą odprawiane w każdą niedzielę o godzinie 17:15. W tym roku kazania pasyjne będzie głosić Ks. Stanisław z Kcyni. W Chojnie Droga Krzyżowa będzie w każdy piątek o godzinie 16:00, a „Gorzkie Żale” będą odśpiewane bezpośrednio po mszy św. niedzielnej. W najbliższy piątek o godz. 17:00 zapraszamy na muzyczną adorację Drogi Krzyżowej, którą przygotuje młodzież naszej parafii. Obecność kandydatów do sakramentu bierzmowania obowiązkowa.
  • W poniedziałek po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie w kościele młodzież, która chciałaby pomóc w przygotowaniu tegorocznego misterium Męki pańskiej w naszej parafii.
  • W środę popielcową po wieczornej mszy św. zapraszamy na spotkanie  rodziny z osobami niepełnosprawnymi. Zapraszamy również młodzież i dorosłych, którzy chcieliby pomóc w stworzeniu wspólnoty dla osób z niepełnosprawnością w naszej parafii.
  • Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary na remont naszego kościoła.
  • Od najbliższej soboty Wielkiego Postu rozpoczną się nauki przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Będą one w każdą sobotę o godzinie 16:30 do 4 kwietnia włącznie. Bardzo proszę, aby młodzież oraz ci, którzy w tym roku planują przystąpienie do sakramentu małżeństwa bezwzględnie uczestniczyli w naukach.
  • W przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 11:30 będzie spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  • Czas Wielkiego Postu to czas naszej pracy nad sobą. Zapraszamy szczególnie młodzież do wzięcia udziału w tzw. „Zdrapce Wielkopostnej”. Szczegóły akcji przedstawi Ks. Marcin.
  • Biuro parafialne w najbliższym tygodniu będzie czynne w poniedziałek od 8:30 do 10:00 i w środę od 16:00 do 17:30.
  • Bardzo dziękuję mieszkańcom z ul. Libelta 11 za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. W następnym tygodniu prosimy rodziny z klatki 13.

• Kolejka sprzątania kościoła w Chojnie: Peryt Halina i Grzegorz, Wiśniewska Małgorzata, Lisiecka Barbara, Marmurowicz Teresa i Krzysztof.