Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę zwykłą.

• W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek święto świętej Marii Magdaleny.
  • We wtorek świętej Brygidy Zakonnicy, Patronki Europy. Na mszach świętych uczcimy również relikwie św. Ojca Pio.
  • W środę wspomnienie św. Kingi Dziewicy.
  • W czwartek święto św. Jakuba Apostoła.
  • W piątek wspomnienie świętych Joachima i Anny – Rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  • W przyszłą niedzielę na wszystkich mszach począwszy od soboty będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Ofiary zebrane podczas poświęcenia są przeznaczone na zakup samochodów dla misjonarzy.
  • Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i urodziny składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych.
  • Dziękujemy za składane ofiary na remont naszego kościoła.
  • W dniach 29, 30 i 31 lipca wyjeżdżamy pielgrzymką do Matki Bożej Kodeńskiej. Wyjazd sprzed kościoła o godzinie 6:00.
  • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Wymienianki w sobotę na mszy o 18:00.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę zadbali o wysprzątanie kościoła.
  • Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek od 8:30 do 10:00, a w środę od 16:00 do 17:30.
  • W przyszłą niedzielę w godzinach od 9:00 do 14:00 przy kościele będzie stać autobus pobierający krew. Zachęcamy do oddawania krwi, która ratuje w wielu wypadkach życie.
  • Kolejka Sprzątania w Chojnie: Jeziorki : Przybylski Mirosław, Felska Agnieszka i Lech, Małecka Anna i Jan, Małecki Patryk.

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę zwykłą.

• W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:
  • W poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury Biskupa i Doktora Kościoła.
  • We wtorek Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  • Dziękujemy za składane ofiary na remont naszego kościoła. Obecnie na sklepieniu kościoła i nawie bocznej lewej nakładany jest tynk wygładzający oraz nowa instalacja elektryczna i przeciwpożarowa. W ubiegłym tygodniu zostały też wstawione dwa kolejne witraże. Konserwatorzy przedstawili wstępne kosztorysy na prace konserwatorskie na sumę 1 miliona 850 tysięcy. Do tego dojdzie koszt zakupu organów. Planujemy zakupić nowe organy dostosowane do naszego kościoła. Będą one wykonywane w Polsce.  Dotychczas zapłaciliśmy pierwsze faktury na sumę 185 tysięcy złotych. Przewidywany koszt rusztowań wynosić będzie ok. 100 tysięcy złotych i jest uzależniony od czasu prowadzonych prac konserwatorskich. Z PZU parafia otrzymała w ubiegłym tygodniu tzw. sumę bezsprzeczną w wysokości 500 tysięcy złotych. Z prokuratury przyszło pismo w którym biegły sądowy stwierdza, że powodem pożaru był mikser mikrofonowy podłączony do organów. W opinii biegłego urządzenie to miało wadę produkcyjną.
  • W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W dzisiejszą niedzielę o godzinie 16:00 będzie Krąg Biblijny.
  • Wymienianki w obecną niedzielę o 18:00.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę zadbali o wysprzątanie kościoła.
  • Kolejka Sprzątania w Chojnie: Jeziorki: Kemnitz Łukasz, Kemnitz Helena i Tadeusz, Nowak Romualda i Mieczysław, Nowak Katarzyna i Przemysław.

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę zwykłą.

• W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

• W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

• W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała z obrzędem poświęcenia ziół i wianków.

• W piątek uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Tego dnia jest Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie kapłanów. W tym dniu jest ostatnia eucharystyczna procesja wokół kościoła.

• W sobotę uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

• Z dniem 22 czerwca 2019 roku ks. Biskup Jan Tyrawa mianował Ks. Neoprezbitera Jakuba Fotina wikariuszem naszej parafii. Ks. Neoprezbiter na wszystkich mszach świętych będzie udzielać błogosławieństwa prymicyjnego. Życzymy Mu wielu łask Bożych w posłudze kapłańskiej w naszej parafii.

• Przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Ciała. Po mszy wieczornej o 16:30 w Chojnie i 18:00 w Gołańczy będą procesje eucharystyczne wokół kościoła. Na zakończenie oktawy prosimy o zbudowanie ołtarzy Bogdanowo, Krzyżanki, Morakówko i Chawłodno.

• Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarzy na Boże Ciało. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w upiększenie i przeprowadzenie procesji Bożego Ciała: Strażakom i policji, którzy zadbali o bezpieczeństwo w czasie procesji, Bractwu Kurkowemu, Radnym Parafialnym, Chórowi Parafialnemu, Gołanieckiemu Ośrodkowi Kultury, za piękne nagłośnienie, Służbom Liturgicznym, dzieciom sypiącym kwiatki, dzieciom pierwszokomunijnym wszystkim, którzy nieśli sztandary, feletrony, chorągwie. Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o upiększenie swoich posesji.

• Bardzo dziękujemy za ofiary na remont kościoła. W ostatnim czasie lektorzy i ministranci wpłacili na remont kościoła 400 złotych.

• Wymienianki w obecną niedzielę o 11:30.

• Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o czystość naszego kościoła.

• Biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek i środę od 8:30 do 10:00.

• W ubiegłym tygodniu zmarły śp. Włodzimierz Puweł. Polecamy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu ……

• Kolejka sprzątania w Chojnie: Stachowiak Lidia i Roman, Bentkowski Mirosław, Ziemniak Danuta i Stefan.