Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.

• W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać:

• W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – II święto Zielonych Świąt. Zapraszamy na msze święte o godzinach: 7:30, 9:15 i 18:00.

• W czwartek święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

• W przyszłą niedzielę w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

• Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i urodziny składam serdeczne życzenia wielu łask Bożych.

• Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie o godzinie 17:30.

• Dziękujemy za ofiary na witraże. W ostatnim tygodniu na witraże wpłacono 1490 złotych. Obecnie na koncie witrażowym mamy sumę : 2180 złotych.

• W ubiegłym tygodniu zostały oczyszczone rynny na kościele parafialnym. Przy lustracji dachu okazało się, że trzeba będzie pomyśleć o remoncie małej wieży kościoła.

• Spotkanie Kręgu Biblijnego będzie w przyszłą niedzielę o godzinie 16:00

• W przyszłą niedzielę po mszy o godzinie 11:30 zapraszam do plebanii wszystkich sołtysów z naszej parafii na spotkanie w ramach przygotowania dożynek diecezjalnych i parafialnych. Jednocześnie będzie to pierwsze spotkanie organizacyjne związane z przybyciem do naszej parafii Kopii Obrazy Jasnogórskiego.

• W najbliższym czasie zostanie zabrany do konserwacji boczny ołtarz , który jest pod wezwaniem św. Wawrzyńca – Patrona Parafii i Miasta Gołańcz. Jako parafia złożyliśmy wnioski o dofinansowanie konserwacji tego ołtarza. Otrzymaliśmy dofinansowanie z następujących instytucji:

1. 30 tysięcy złotych od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Poznaniu.

2. 6 tysiąca od Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

3. Złożyliśmy też wniosek do urzędy Miasta i Gminy Gołańcz. Mamy nadzieję, że również w tym roku otrzymamy dofinansowanie.

Całkowity koszt konserwacji ołtarza to 80 tysięcy 800 złotych. Odnowienie ołtarza potrwa do 30 października tego roku.

• Wymienianki roczne w obecną niedzielę będą przed mszą o godzinie 11:30.

• W sobotę o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie formacyjne dla lektorów i ministrantów naszej parafii.

• Dziękujemy rodzinom z ul. Jeziornej za zadbanie o czystość w kościele i za ofiary na kwiaty. W przyszłą sobotę prosimy o kolejne 3 rodziny.

• Biuro parafialne będzie czynne w środę od 16:00 do 17:30.