TRIDUUM PASCHALNE

18 – 19 – 20.04.2019 r.

WIELKI CZWARTEK WIECZERZY PAŃSKIEJ:

1. Uroczysta Msza święta Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godzinie 16:00 w Chojnie i 18:00 w Gołańczy

2. Po mszy św. nastąpi obrzęd przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy.

3. O godzinie 21:00 zakończenie adoracji.

WIELKI PIĄTEK – DZIEŃ MĘKI I ŚMIERCI PANA JEZUSA

1. O godzinie 8:00 początek adoracji. Zapraszam do adoracji w ciągu całego dnia.
  2. O godzinie 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. W Wielki Piątek mszy św. się nie odprawia. Obrzędy wielkopiątkowe rozpoczną się o godzinie 16:00 w Chojnie i 18:00 w Gołańczy.
  4. Po obrzędach przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu.
  5. O godzinie 21:00 Uroczysta Droga Krzyżowa od kościoła klasztornego ulicami: Klasztorną, Rynek, Ks. Mrotka, Lipową i Cmentarną. Zakończenie Drogi Krzyżowej na cmentarzu. Przynosimy ze sobą świece i lampki nagrobne. Podczas Drogi Krzyżowej będziemy mieli możliwość niesienia krzyża. W drodze do poszczególnych stacji przedstawiciele różnych stanów będą dźwigać krzyż.

Plan dźwigania krzyża przedstawia się następująco:

Od 1 do 2 stacji: – Ministranci z Gołańczy i Chojny.

Od 2 do 3 stacji: – Lektorzy

Od 3 do 4 stacji: – Radni Parafialni z Gołańczy i Chojny
Od 4 do 5 stacji: – Róże Różańcowe

Od 5 do 6 stacji: – Nauczyciele ze szkół w Gołańczy. i Chojna

Od 6 do 7 stacji: – Dzieci

Od 7 do 8 stacji: – Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich
Od 8 do 9 stacji: – Zespoły Charytatywne

Od 9 do 10 stacji: – Stowarzyszenie św. Ojca Pio

Od 10 do 11 stacji: – Młodzież

Od 12 do 13 stacji: – Wszyscy chętni

Od 13 do 14 stacji: – Wszyscy chętni.

WIELKA SOBOTA WIGILII PASCHALNEJ WIELKIEJ NOCY

1. Godzina 8:00 poświęcenie wody i początek adoracji. Zapraszam do adoracji w ciągu całego dnia. Prosimy strażaków o trzymanie straży przy Grobie Pańskim.

2. Święcenie pokarmów w kościele o godzinach:

11:00 i 12:30 w Chojnie, a w Gołańczy o12:00, 13:00, 14:00 i 15:00. Na wioskach gołanieckich od godziny 10:00. Panowie sołtysi i radni zadbają o porządek.

1. Wigilia Paschalna Wielkiej Nocy o godzinie18:00 w Chojnie i 21:00w Gołańczy Przypominam, że jest to najbardziej uroczysta msza święta w ciągu roku i jest ona REZUREKCJĄ! Na koniec mszy świętej będzie procesja rezurekcyjna. W Wielką Sobotę przynosimy ze sobą świece!